Esimesed kevadised toimetused õues

Möödunud laupäeval oli lihtsalt imeline ilm. Ilmaennustus lubas 16 kraadi sooja ja päikest juba nädala keskel, nii et ootasin nädalavahetust kannatamatult ja toimetusi hoolikalt planeerides. Reede õhtul aias tiiru tehes motivatsioon veidi kadus, sest peenrad ja kogu olemine õues tundus ikka väga räsitud ja talvest veel kõle. No aga nagu alati, lohutasin end mõttega, et kõike ja korraga ei pea ju tegema.

Hommikul Hansaplantist võõrasemad ja muld ostetud, saime Katarina abiga lilled üsna kiiresti potti. Edasi külvasime herneid ja hakkasin otsast köögiviljapeenart korrastama. Pean ütlema, et (maasikataimed välja arvatud) tänu sügisel tehtud koristustööle läks peenra korrastamine päris kiiresti ja väikseid rabarberinupse nähes tõusis tuju. Maasikatelt said ka lõpuks kuivanud lehed ära lõigatud, kuigi paras jantimine oli ikka sellega. Ma ei ole siiani aru saanud, kas peaksin maasikataimedelt lehed sügisel ära lõikama või mitte. Raamatud räägivad ainult kuivanud lehtede eemaldamisest, kuid minu meelest kuivavad kõik vanad lehed kevadeks ikkagi. Nii et ei tea ja ilmselt tuleb veel tarkust koguda.

Päris korralik tegemine oli ka lillepeenardega. Hubert oli endale terrassiäärsesse peenrasse mõnusa suurte aukudega pesa meisterdanud, nii et see nägi välja nagu künklik jalge alla tallatud ja songitud põld, mitte õitsvate põõsastega ilupeenar. Natuke proovisin labidaga päästa, kuid kahtlane tunne on, kas sealt midagi ilusat enam tuleb.

Kogu sellele rassimisele pani ilusa punkti võimalus terrassil päikese käes istuda, tehtut nautida ja unistada – juba kahe kuu pärast on siin kõik roheline ja lilli täis. Ohhh, ilus ikka see ootamise aeg, hoolimata nohust, mille ilusast nädalavahetusest sain 🙂

Seekord sai esimesed võõrasemad rõdukastidesse istutatud juba 11. aprillil

Maasikapeenra kuivanud lehed valmistavad veidi muret – kas peaks sügisel äkki kõik lehed ära lõikama, kevadeks kuivavad nad nagunii..

Minu ilusad kollased krookused, mis ma eelmisel sügisel mulda pistsin

Roosid sellel suhteliselt soojal talvel peaaegu kahjustada ei saanudki ja tulbid on ka juba korralikud lehed kasvatanud

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga